ŠKD - usmernenie k organizácii

Usmernenie k organizácii ŠKD  v ZŠ 1.-4. ročník v Lysici, platné od 12. októbra 2020                Vypracované podľa dokumentov ÚVZ SR a usmernení  k postupu škôl a školských zariadení pri realizácií výchovnovzdelávacieho procesu počas mimoriadnej situácie v súvislosti s ochorením Covid-19 zo dňa 11.10.2020 a upravené na podmienky školy

Základná škola 1.-4. ročník v Lysica vydáva nasledovné usmernenia:

• Prevádzka ŠKD bude v čase od 12.10.2020 začínať po skončení vyučovania podľa platného rozvrhu na šk.r. 2020/2021 a koniec prevádzky ŠKD bude o 16.00 hod.
  • Deti v ŠKD vytvoria novú skupinu. Ktorá bude dodržiavať ROR.
  • Všetky činnosti v ŠKD budú volené tak, aby boli zaistené hygienicko – epidemiologické opatrenia. Počas tohto obdobia bude p.vych. pre deti pripravovať také aktivity, aby boli čo najviac času vonku v prírode, na školskom dvore, na ihriskách a pod.  Výchovno-vzdelávaciu činnosť v ŠKD bude zabezpečovať pedagogická zamestnankyňa, ktorá nepatrí do rizikovej skupiny z hľadiska ohrozenia ochorením COVID – 19.
  • V miestnosti, v ktorej sa bude zdržiavať skupina, zabezpečíme časté a intenzívne vetranie.
  • Dieťa si po príchode do školy (zo ŠJ, pobytu vonku...) dezinfikuje ruky dezinfekčným prostriedkom.
  • Dieťa má povinnosť nosiť rúško všade v klube i vo vnútorných priestoroch základnej školy ako aj pri presune do ŠJ.
  • Zákonný zástupca zodpovedá za dodržiavanie hygienicko-epidemiologických opatrení pri príchode dieťaťa do základnej školy a pri odchode dieťaťa z ŠKD (nosenie rúšok, dodržiavanie odstupov, dezinfekcia rúk).  Zákonný zástupca zabezpečí pre svoje dieťa každý deň dve rúška, papierové jednorazové vreckovky a malý dezinfekčný prostriedok na ruky, hlavne v prípadoch, keď sa budeme s deťmi zdržiavať mimo areálu školy na vychádzkach, ihriskách a pod.  Zákonný zástupca dodržiava usmernenie základnej školy o nahlasovaní prípadných príznakov, podozrení alebo potvrdení ochorenia COVID-19.
  • S cieľom ochrany pred komunitným šírením ochorenia COVID – 19 v ŠKD, prosíme zákonných zástupcov, aby deti prichádzali a odchádzali len s osobami, ktoré s dieťaťom žijú v spoločnej domácnosti. Pri preberaní dieťaťa z ŠKD rodič nevchádza do školy. Zavolá p. vychovávateľke a tá následne dieťa pustí z ŠKD. Pri ceste do školy a zo školy sa sprevádzajúce osoby a žiaci riadia opatreniami ÚVZ SR a pokynmi RÚVZ. Sprevádzajúce osoby sa vo vnútorných priestoroch školy nepohybujú. V areáli školy sa zdržujú len po dobu prevzatia dieťaťa. Odporúčame minimalizovanie zhromažďovania osôb pred základnou školou.
  • Nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať známym príznakom COVID - 19 (zvýšená telesná teplota, kašeľ, zvracanie, kožná vyrážka, hnačky, náhla strata chuti a čuchu, iný príznak akútnej infekcie dýchacích ciest) nesmie vstúpiť do priestorov základnej školy.
  • Ak dieťa v priebehu dňa vykazuje niektorý z možných príznakov COVID - 19 , bude umiestnené v  samostatnej miestnosti a vychovávateľka kontaktuje zákonných zástupcov, ktorí ho bezodkladne vyzdvihnú. O podozrení na nákazu COVID – 19 základná škola informuje príslušný RÚVZ tak, ako je to v prípade iných infekčných ochorení.

Stravovanie v školskej jedálni:

Školské stravovanie sa bude zabezpečovať podľa usmernenia školskej jedálne.