ZŠ - usmernenie k organizácii

Usmernenie k organizácii výchovno-vzdelávacieho procesu ZŠ 1.-4. ročník v Lysici, platné od 12.októbra 2020

Základná škola 1.-4. ročník v Lysica vydáva nasledovné usmernenia:

• Vyučovanie 1. až 4. ročníka bude od 12.10.2020 prebiehať podľa  platného rozvrhu pre škr. 2020/2021 so začiatkom o 8,00 hod.  do podľa počtu hodín v daný deň -  4.hod 12,40, 5. hod. 12,35 a 6.hod. 13,30 hod.
  • Škola naďalej odporúča minimalizovanie zhromažďovania osôb pred základnou školou.  Žiaci budú prichádzať do školy v čase od 7,30 do 7,55 hod. Pri vstupe do budovy školy bude zabezpečený každodenný ranný zdravotný filter, ranné meranie teploty žiakov každej skupiny a dezinfekciu rúk všetkých osôb pri vstupe do budovy, a to dezinfekčným prostriedkom vhodne umiestneným. Rodičia majú podľa odporúčaní zákaz vstupu do budovy školy.
  • Žiakom prvého stupňa je nariadené povinné nosenie rúška v triede a v priestoroch školy.
  • V miestnosti, v ktorej sa zdržuje skupina, bude zabezpečené časté a intenzívne vetranie.
  • Nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať známym príznakom COVID - 19 (zvýšená telesná teplota, kašeľ, zvracanie, kožná vyrážka, hnačky, náhla strata chuti a čuchu, iný príznak akútnej infekcie dýchacích ciest) nesmie vstúpiť do priestorov základnej školy.
  • Ak žiak v priebehu dňa bude vykazovať niektorý z možných príznakov COVID - 19, bude nutné umiestniť ho do samostatnej miestnosti a kontaktovať zákonných zástupcov, ktorí ho bezodkladne vyzdvihnú. O podozrení na nákazu COVID – 19 základná škola bude informovať príslušný RÚVZ tak, ako je to v prípade iných infekčných ochorení.
  • Zákonný zástupca žiaka zodpovedá za dodržiavanie hygienicko-epidemiologických opatrení pri príchode žiaka do základnej školy a pri odchode žiaka zo základnej školy (nosenie rúšok, dodržiavanie odstupov, dezinfekcia rúk). Zabezpečí pre svoje dieťa každý deň najmenej dve rúška (odporúčame viac rúšok, nakoľko ich nosia neustále) a papierové jednorazové vreckovky. Náhradné musí mať pri sebe v prípade potreby. Žiak predloží pri prvom nástupe  do základnej školy, alebo po každom prerušení dochádzky do základnej školy v trvaní viac ako tri dni písomné vyhlásenie zákonného zástupcu o tom, že neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie – VYHLÁSENIE o bezinfekčnosti, ktoré im bolo zaslané e-mailom pred začiatkom šk.roka.  V prípade, že u dieťaťa je podozrenie alebo potvrdené ochorenie na COVID - 19, zákonný zástupca bezodkladne o tejto situácii informuje príslušného vyučujúceho a riaditeľa školy. Povinnosťou zákonného zástupcu je aj bezodkladne nahlásenie karantény, ak bola dieťaťu nariadená lekárom všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast alebo miestne príslušným regionálnym hygienikom. Za týchto podmienok je dieťa zo školy vylúčené.

Stravovanie v školskej jedálni:

Školské stravovanie sa bude zabezpečovať podľa usmernenia školskej jedálne a to v čase od 13,00 do 14,15 hod.