Polročné a koncoročné hodnotenie 2020/2021

Polročné a koncoročné hodnotenie v šk.r. 2020/2021

Pedagogická rada na svojom štvrťročnom zasadnutí schválila systém hodnotenia a klasifikácie.

Hodnotenie žiakov vychádza z Usmernenia ŠPÚ a Metodického pokynu na hodnotenie a klasifikáciu žiakov ZŠ č. 22/2011. Hodnotenie žiakov bolo prerokované na zasadnutí Pedagogickej rady dňa 20. 11. 2020. V platnosti je Usmernenie riaditeľky školy  k obsahu a organizácii výchovno – vzdelávacieho procesu počas dištančného vzdelávania.

Hodnotenie žiakov 1. ročníka – prezenčná výučba

Predmety sa hodnotia slovne.

Hodnotenie žiakov 2. – 4. ročníka – prezenčná výučba

Predmety sa klasifikujú známkou,  slovne – absolvoval – sa hodnotí predmet:  náboženská výchova, hudobná výchova, telesná a športová výchova.

Polročné a koncoročné hodnotenie pri kombinácii prezenčnej a dištančnej výučby platné pre  I. stupeň

Polročná a koncoročná klasifikácia bude zahŕňať:

1. Známky, ktoré žiak získal v 1./2. polroku do doby prerušenia vyučovania a domáca príprava;

2. Aktivity v rámci dištančného vzdelávania

Do výslednej známky sa započítavajú:

• Sebahodnotenie žiaka
  • Vypracovanie dobrovoľných úloh
  • Zlepšenie prístupu, spolupráce, osobný posun
  • Účasť na online vzdelávaní, online konzultáciách
  • Dodržiavanie termínov
  • Snaha, záujem, chuť spolupracovať, zapájanie sa do aktivít, komunikácia s vyučujúcim
  • Kvalita vypracovania úlohy
  • Zodpovedný prístup k plneniu úloh

Výslednú známku odkomunikuje príslušný vyučujúci s každým žiakom, uvedie dôvody výslednej známky. Každý vyučujúci má k dispozícii portfólio hodnotenia žiakov, ktoré tvorí komunikácia, spolupráca, vypracované úlohy, priebežné hodnotenie žiaka, účasť na online hodinách a pod.

Pri záverečnej klasifikácii a hodnotení predmetov dodržiava pedagóg individuálny prístup, reflektuje technické možnosti žiaka, rešpektuje individuálne podmienky rodiny počas dištančného vzdelávania.

PaedDr. Dana Smolková riaditeľka školy